O nás

Za lásku k čaji vděčím dědečkovi

Zdravím, jmenuji se Oldřich Sokol a u nás v Abuamo společně s týmem dohlížím, aby naše čaje zlepšovaly den. Zaměřuji se na čisté jednodruhové sypané čaje, ale i směsi s bylinami, co vyrostly převážně na českých polích. 

K prvnímu čaji jsem přičichl v dětství. Dědeček totiž pracoval jako montér pro Škodovku a cestoval hodně do Číny či Pákistánu, odkud čaje vozil. Zprvu jsem jim nerozuměl, v pubertě jsem ale čajům začal přicházet na chuť. Ačkoli se dnes primárně živím laserovým značením, posledních osm let jsem jim zcela propadl.

Čaje umí pořádně nabudit. Stačí si loknout

Mám pocit, že se účinky čajů přehlížejí. Jde o čistě přírodní produkt, který pomáhá snížit únavu, lépe se soustředit, dostat se do flow nebo třeba zažít pocit klidu v uspěchané době. 

A přesně tyto benefity se snažím prostřednictvím čajů nabídnou. Stačí si vybrat čaj s takovými účinky, které zrovna potřebujete, zapnout konvici, zalít jej a usrknout si ze šálku. Je to jednoduché, stejně jako jejich příprava. 

Energii z východu balíme v Praze Stodůlkách

Mezi mé oblíbené čajové lokality patří Čína a Japonsko. A přesně z těchto zemí čaj vybíráme. 

Čína je kolébkou čaje a tamní čajová kultura je na jedné z nejvyšších úrovní. Líbí se mi, že se zde mísí moderní a tradiční pití čajů. Japonci mají zase jiný druh výroby zeleného čaje, která mu propůjčuje nezaměnitelnou chuť. 

U nás v Praze (Stodůlkách) čaje potom balíme do speciálních sáčků, které zaručí dlouhodobou čerstvost. 

Pokud byste nevěděli, který z našich čajů vybrat, ozvěte se nám. Já nebo někdo z mých kolegů rádi poradíme.