Zelený Čaj Sypaný Longjing 50g

Zelený čaj Longjing pochází ze zahrad v provinciích Zhejiang na jihovýchodním pobřeží Číny. Místní jej považují za jeden z nejlepších zelených čajů na zemi. Má nižší až středně vysoký obsah kofeinu, účinně zklidňuje mysl, pomáhá se soustředit a navozuje pocit příjemné energie.

Sypaný zelený čaj Longjing má jemnou a vyváženou chuť. Nabízí nádech svěžích ovocných a rostlinných tónů (spojovaných se špenátem) a kaštanový charakter s kapkou smetany v závěrečné chuti. Obsahuje látky s vysokým obsahem antioxidantů, u kterých se předpokládá, že mají potenciál pomáhat tělu bojovat s různými nemocemi.

149 Kč 133,04 Kč bez DPH
Dostupnost: Skladem (>5 ks)
Můžeme doručit do:
18.6.2024
Možnosti doručení
Kód: G5421
Zelený Čaj Sypaný Longjing 50g
Doručíme kamkoliv
Doručíme kamkoliv
Do boxu, domů nebo kanceláře
Kvalitní balení
Kvalitní balení
Aby čaj neztrácel své aroma a účinky, dbáme na pečlivé balení
Snadná příprava
Snadná příprava
Příprava čaje je jednoduchá a zvládnete ji kdekoliv
Jednoduché vrácení
Jednoduché vrácení
Čaj nám můžete zdarma bez problému do 14 dní vrátit

Detailní popis produktu

Prahnete po lepší koncentraci? Stačí pár doušků jemného zeleného čaje Longjing

Čaji Longjing se přezdívá čaj císařů. Někdy jej můžete najít pod názvem Dragon Well pro svůj charakteristický tvar lístků připomínající dračí šupinu. Díky pražení lístků na pánvi dosáhl střední míry oxidace, což mu dává unikátní chuť a charakter.

Proč se lístky čaje praží na pánvích?

Pražení zastavuje proces oxidace. Teplota také rozvíjí aromata v čaji, omezuje jeho hořkost a ovlivňuje barvu. 


Sypaný zelený čaj Longjing jsme přivezli z jihovýchodního pobřeží Číny, konkrétně z velmi hornaté provincie Zhejiang. Tamní prostředí je známé pro množství řek a vodních ploch. Sklizeň zeleného čaje Longjing probíhá okolo tradičního čínského festivalu
Ching Ming Festival, který je spojený s oslavou jara.

Vlastnosti zeleného sypaného čaje Longjing

 • pomáhá se lépe soustředit, relaxovat a dostat se do „flow“
 • nabízí jemnější chuť než černý čaj
 • lze zalít až třikrát, z jedné dávky tak připravíte více nálevů
 • má nižší až středně vysoký obsah kofeinu

Jak zelený čaj pozitivně ovlivňuje zdraví?

 • je nabitý antioxidanty, které mohou pomoci předcházet srdečním onemocněním
 • jako zdroj fluoridu prospívá zubům a chrání je před bakteriemi, tedy před vznikem plaku a zubního kazu
 • katechiny, polyfenoly a další prospěšné látky obsažené v zeleném čaji mohou pomoci s nesnášenlivostí inzulínu, redukcí hmotnosti a mít pozitivní vliv v boji proti rakovině 
 • obsažený polyfenol EGCG navíc potlačuje volné radikály v těle a snižuje míru zánětlivosti, čímž může snížit riziko vzniku Parkinsonovy a Alzheimerovy choroby

Kdy zelený čaj popíjet?

Uvařte si jej spíše ráno ke snídani pro zvýšení koncentrace, ale také třeba před cvičením a jinou fyzickou aktivitou. Kvůli obsahu kofeinu čaj nedoporučujeme pít večer, abyste neměli problém usnout. 

Příprava 

Vodou o teplotě 80 °C zalijte 2 čajové lžičky na 250 ml a louhujte cca 3 minut. Tento čaj nedoporučujeme zalévat vodou o teplotě nižší než 70 °C – vyšší teploty pomáhají plně rozvinout chuťový profil čaje, aniž by zhořknul. 

Čaj můžete po vypití zalít ještě 3× (nebo dokud vám bude stále chutnat). Experimentujte a zkoušejte různé množství a dobu louhování, abyste dosáhli dokonalé chuti. 

Jak čaj skladovat?

V našich obalech, dokud jej nespotřebujete. Mají speciální ALU vrstvu, která uchovává aroma uvnitř sáčku, blokují okolní světlo a dají se opakovaně uzavírat. Pokud jej budete chtít přece jen přesypat, uložte jej do vzduchotěsné nádoby tam, kde je temno a chlad – třeba do spíže.  

Balení:

 • Pravý sypaný zelený čaj Longjing, obsah 50 g
 • Rozměr cca: 130×225 mm
 • Typ balení: Doypack sáček s ALU vrstvou
 • Etiketa: PP průhledná ekologická

Máte dotaz?

Napište nám, rádi zodpovíme jakýkoliv dotaz.

(Prosíme, berte v úvahu, že všechny výše zmíněné vlivy na lidské zdraví jsou stále předmětem studií a nemůžeme je garantovat. Čaje společnosti Abuamo nejsou léčivem a ani je jinak nenahrazují. Pokud pozorujete zdravotní potíže, navštivte lékaře).